YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suudi Arabistan'da askeri tatbikat 20 ülkenin katılımıyla başladı
Suudi Arabistan'ın, Ra'du'ş Şimal (Kuzeyin Gök Gürültüsü) ismiyle düzenlediği ve 20 ülkenin katıldığı tatbikatın başladığı bildirildi. Tatbikata katılan güçlere, gayri nizami kuvvetler ve terör gruplarına karşı koyma eğitiminin verileceği aktarıldı.
Suudi Arabistan'da askeri tatbikat 20 ülkenin katılımıyla başladı
27 Şubat 2016 / 23:34 Güncelleme: 27 Şubat 2016 / 23:34

Suudi Arabistan'ın, Ra'du'ş Şimal (Kuzeyin Gök Gürültüsü) ismiyle düzenlediği ve 20 ülkenin katıldığı tatbikatın başladığı bildirildi.

Suudi Arabistan Haber Ajansı SPA'nın haberine göre, katılım oranının yüksek olması ve tatbikatın yapılacağı alanın genişliği bakımından dünyanın en büyük askeri tatbikatlarından sayılan Ra'du'ş Şimal ülkenin kuzey bölgesinde başladı. Haberde tatbikata katılan güçlere, gayri nizami kuvvetler ve terör gruplarına karşı koyma eğitiminin verileceği aktarıldı.

Askeri tatbikatla ilgili haberlerin yayınlanacağı resmi sosyal medya sayfası "Dıra el-Vatan" ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, bazı katılımcı ülkelerin askeri yetkililerinin tatbikatın komuta merkezine geldiğini duyurdu.

"Bölge tarihinde şu ana kadar gerçekleştirilen en büyük askeri tatbikat" olarak nitelendirilen ve 3 hafta sürecek tatbikata Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Ürdün, Bahreyn, Senegal, Sudan, Kuveyt, Maldivler, Fas, Pakistan, Çad, Tunus, Komorlar, Cibuti, Umman Sultanlığı, Katar, Malezya, Mısır, Moritanya, Mauritius'un yanı sıra El-Cezire Kalkanı Gücü katılıyor.


AA

 // Hasan
Değişen istikballer içinde en gür sada islamın sadası olacak....
28 Şubat 2016 09:39
 // Rasim DUMAN
Evet, Turkiye listede yok, ama kardeslerim emin olsunlar ki, Turkiye bu isin tam "merkezinde"dir. Esasen Turkiye olmasa idi, boyle muhtesem bir organizasyon da yapilamazdi....
28 Şubat 2016 09:39
 // Rasim DUMAN
Cocukluk hayalim idi, ne kadar sevindigimi ifade etmekten acizim. Bu fikrin banilerinden, sahada vazife yapan en kucuk rutbelilerine kadar, hepsinin gozlerinden,alinlarindan ve ellerinden opuyorum. Proje safhasindan, icra safhasina bu derece cabuk gelmesi, her turlu takdirin fevkindedir. İslam Alemi'ne hayirli olsun....
28 Şubat 2016 09:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler