YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suudi Arabistan polisi alarmda! Mescid-i Nebevi ablukaya alındı
Mescid-i Nebevi'de İranlı hacıların eylem yapacağı istihbaratını alan polis, Mescid-i Nebevi'yi abluka altına aldı.
Suudi Arabistan polisi alarmda! Mescid-i Nebevi ablukaya alındı
02 Ekim 2015 / 03:20 Güncelleme: 02 Ekim 2015 / 08:40

Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde Kurban Bayramı'nın birinci günü Mina'da meydana gelen izdihamda 400 vatandaşını kaybettiğini açıklayan İran makamlarından Suudi yetkililere tepkiler sürerken, bu akşam Medine'de dünyanın en büyük camisi olan ve Hazreti Muhammed'in (SAV) kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi'de miting yapmaya hazırlanan İranlı hacıların eylemine karşı, Suudi polisi çok sıkı önlem alarak, Mescid-i Nebeviyi boşaltmaya başladı.

Camide, Hz. Muhammed'in (SAV) kabrinin bulunduğu alanla, sahabelerin de gömülü olduğu Cennet-ül Baki mezarlığının bulunduğu alan polis ablukası altına alındı.

Suudi polisi gruplar halinde Mescid-i Nebevi'ye gelen İranlıların bir araya gelmesini önlemek için cami içinde namaz kılanlar dışında avludaki herkesi dışarı çıkardı. Şu anda Mescid-i Nebevi Suudi askerlerin denetimi altında.

 

HABER7-TİMETÜRK

 

 // mustafa
belki de arabistan ı şii yapmak istiyorlar....
02 Ekim 2015 10:54
1
 // 1
ölum yeri ve zamanı kaderdendir diye biliyorum bu çok dindar İranlı vatandaşların amacı tam olarak nedir anlamadım...Mübarek yerde ALLAH'A karşı gelmekte ne demek? Kibiriniz sizi yerle bir edecek ey Pers imporatorluğunun bozmaları......
02 Ekim 2015 10:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler