YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli muhalifler geçici hükümet başkanı seçti
Suriyeli muhalifler geçici hükümet başkanı seçti
15 Ekim 2014 05:43
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nca düzenlenen seçimde, geçici hükümet başkanlığına Tuma yeniden seçildi

Edinilen bilgiye göre SMDK, geçici başbakanlık seçim sonuçlarıyla ilgili bildiri yayınladı. Bildiride, geçici hükümet başkanlığı adaylarından Tuma'nın 33, Muhammed Yasin Neccar'ın ise 1 oy aldığı belirtilirken, aralarında SMDK Başkanı Hadi el-Bahra ve Demokrasi Bloku üyelerinin de bulunduğu 50 SMDK üyesinin oy kullanmadığı, bir oyun ise sandıktan boş çıktığı kaydedildi.

Bildiride, seçim öncesi geçici başbakan adaylarından 11'inin adaylıktan çekildiği ifade edildi.

SMDK, geçici hükümetin başkanını seçmek ve bazı konuları masaya yatırmak için cuma günü İstanbul'da genel kurul toplantısı başlatmıştı.

Geçici hükümetin başkanlığı için Ahmed Tuma, İyad Kudsi, Muhammed Yasin Neccar, Velid ez-Zubi, Muhammed Rahhal, Safa Zerzur, Lemya Nahhas, Ali Bedran, Saba Hakim, Abdurrahman Dedem, Abdu Hüsameddin, Gassan Hito ve Hani Habbaz adaylığını koymuştu.

SMDK, 22 Temmuz'da, Ahmed Tuma başkanlığındaki hükümetin azledildiğini, yenisi kuruluncaya kadar Tuma'nın görevini sürdüreceğini duyurmuştu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler