YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli Muhalifler Cenevre'den ayrılıyor
Cenevre'deki Suriye görüşmerinin askıya alınmasının ardından Suriyeli muhaliflerden önemli bir açıklama geldi. Riyad'ın desteklediği Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Yüksek Müzakere Komitesi Başkanı Hicab yarın Cenevre'yi terk edeceğini söyledi.
Suriyeli Muhalifler Cenevre'den ayrılıyor
04 Şubat 2016 / 10:04 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 10:10

Riyad'ın desteklediği Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Yüksek Müzakere Komitesi (HCN) Başkanı Riyad Hicab, muhalefet heyetinin 4 Şubat'ta Cenevre'den ayrılacağını ve insani sorunların çözümüne yönelik ilerleme görmediği sürece de dönmeyeceğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura'nın Cenevre'de devam eden görüşmelere 25 Şubat'a kadar ara verildiğini açıklamasının ardından, HCN Başkanı Hicab, Yüksek Müzakere Komitesi'nin yarın Cenevre'yi terk edeceğini söyledi. 

Hicab, BMGK'nın geçen yılın aralık ayında onayladığı 2254 sayılı kararında belirtilen hiçbir insani tedbirin hayata geçirilmediğini iddia etti.

Muhalefetin en başından kentlere yönelik kuşatmaların kaldırılmasını, sivillere saldırıları durdurmayı ve mahkumların serbest bırakılmasını talep ettiğini söyleyen Hicab, Suriye yönetimini görüşmeleri bozmakla suçladı.

selamlar
 // ali
Riyadın desteklemediği yer yok maşallah! ala kara, iyi kötü demeden her yeri destekliyo. ABD, İsraile tam destek, sisiye son gaz destek, Yemende öldürdüklerinin sayısı 5 bini geçti, askerleri bahreyn hükümetini korumak için bahteyni işkal etmiş durumda. Sırtını bu Rıyada yaslayan muhalefetten pek hayır gelmez kanaatımca! ...
04 Şubat 2016 Perşembe 17:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler