YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den yine ölüm haberi
Suriye'den yine ölüm haberi
02 Temmuz 2012 13:50
Suriye'de silahlar susmuyor kan durmuyor... Ölüm haberleri peş peşe geliyor...

Suriye'de ordunun çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik hava destekli ve ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ve güvenlik güçlerince açılan ateşte çoğunluğu Hama'da olmak üzere 25 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SNHR), ülkenin iç kesimlerinde yer alan Hama kentinde ağır silahlarla düzenlenen operasyonlarda ve güvenlik güçlerince açılan ateşte 18 kişinin hayatını kaybettiğini ve çok sayıda kişinin yaralandığını kaydetti.

Hama ve çevresinde operasyonların yoğun şekilde devam ettiğini belirten örgüt, Deyr Ez Zor'da 3, Şam'ın banliyölerinde 2, Humus ve İdlib kentinde 1'er kişinin açılan ateşte hayatını kaybettiğini belirtti.

SNHR, Esed güçlerinin Humus'un merkez mahalleleri Halidiye ve Curratuş Şeyh'i yoğun top ateşine tuttuğu ve semtte şiddetli patlamaların meydana geldiğini, semtlere düşen havan ve top mermisinden çok sayıda evin yıkıldığını açıkladı.

Bölgeden duman yükseldiği, Lazkiye Selmi'deki Cemal Camisine atılan bir roket ile 40 kişinin yaralandığı ve bazılarının durumunun ağır olduğu kaydedildi. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler