YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den yine aynı haber!
Suriye'den yine aynı haber!
02 Nisan 2012 18:40
Yine ölüm... Yine Suriye... Bu kez sayı 40...

Muhalif yapılanmalardan sorumlu Suriye Genel Devrim Konseyi, ordunun muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı kentlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ölenlerin sayısının 40'a yükseldiğini bildirdi.

Humus'taki ağır silahların ve açılan tankların kullanıldığı operasyonda biri çocuk 20 kişinin hayatını kaybettiğini onlaca evin hasar gördüğünü kaydeden örgüt, kuzeydeki idlib kentindeki baskınlarda aralarında bir çocuk ve kadının yer aldığı 10 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Halep'te 3, Hama'da 4, Deyr Ez Zor kentinde 2 ve başkent Şam'ın banliyölerinde bir kişinin öldüğünü belirten örgüt, Humus'a bağlı Rastan kentinin bazı bölgelerine top atışlarının tekrar başladığını, çok sayıda kişinin yaralandığını aktardı.

Öte yanda, Şam'ın bazı banliyölerinde yapılan baskınlarda onlarca kişinin tutuklandığını ifade eden yerel aktivistler, başkente bağlı Zabadani kentinde şiddetli operasyonların başladığını, halkın güvenli bölgelere kaçmaya başladığını vurguladı.

Humus ve İdlib kenti ve çevresinde halkın ordunun baskınlarından komşu ülkelere kaçmaya çalıştığını sözlerine ekleyen aktivistler, ordunun ülkeden kaçmaya çalışanlara ateş açtığını ve bazı kaçış noktalarına mayınlar yerleştirdiğini söyledi. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler