YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den yeni haber...
Suriye'den yeni haber...
28 Mart 2012 17:36
Suriye'de ölüm kol geziyor... Aylardır süren çatışmlaarda binlerce insan hayatını keybetti. Kaybetmeye de devam ediyor... Suriye'den yeni haberler, yeni ölüm haberleri geliyor. Bugün operasyonlarda 10'dan fazla kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi

Suriye'de devam eden çatışmalarda 10'dan fazla kişinin öldüğü bildirildi. Hama kentinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait bir caminin de bombardımanda ağır hasar gördüğü belirtildi.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, bazı kentlerde düzenlenen operasyonlarda asker ve güvenlik güçlerinin açtığı ateşte 10'dan fazla kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Suriye'nin iç kesimlerindeki Hama kentinde de birkaç gündür devam eden bombardımanda onlarca evin yıkıldığı, Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait bir caminin de ağır hasar gördüğü bildirildi.

Kentte elektrik ve iletişimin kesik olduğunu ifade eden aktivistler, yaralıların tedaviye ihtiyaç duyduğunu, ellerinde fazla tıbbi malzeme olmadığı için bazı yaralıların hayatını kaybettiğini söyledi.

Askerlerin meralardaki hayvanları dahi öldürdüğünü aktaran aktivistler, Hama'nın Safsafe semti ve Sehel el-Gab beldelerinde Şebbiha güçlerinin çok sayıda kişinin evini yaktığını belirtti.

Bu arada Humus'un Er-Rabil Arabi ve Deyr Bealbe semtlerinde şiddetli patlamalar meydana geldiği, ölü ve yaralıların bulunduğu ifade edildi.

Dera kentine bağlı Busur El-Harir'de de ordudan ayrılan 13 asker ve bir subay için operasyonlar düzenlendiği ve halkın kenti toplu halde terk ettiği kaydedildi. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler