YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den yeni haber...
Suriye'den yeni haber...
17 Mart 2012 13:42
Suriye'nin başkenti Şam'da düzenlenen saldırılarda 27 kişinin öldüğü, 97 kişinin yaralandığı bildirildi.

Suriye El İhbariye televizyonu Suriye Sağlık Bakanı Vail Nadir el Halaki'ye dayanarak verdiği haberde, iki patlamada çoğu sivil 27 kişinin öldüğünü, 97 kişinin yaralandığını duyurdu.

Daha önce yapılan açıklamada, Şam'da iki patlama meydana geldiği bildirilmişti.

Patlamalardan birinin gümrük binasında, diğerinin başkentin Vasala bölgesinde meydana geldiği belirtilmiş ve patlamalara bombalı araçların yol açmış olabileceği açıklanmıştı.

SINIRA SİPER OLUŞTURUYORLAR

Suriye askerlerinin, Türkiye sınırı yakınında bulunan Harabjoz köyündeki bazı evlerin çatısına Suriye bayrağı çekerek siper oluşturduğu gözlendi.

Suriye'deki olayların artması üzerine ülkelerini terk ederek Hatay'ın Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinden Türkiye'ye giriş yapan Suriyelilerin geçişini engellemek amacıyla Suriye ordusu tarafından çeşitli önlemler alınıyor.

Suriyelilerin, Türkiye'ye geçiş güzergahı olan ve Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarında terk edilmiş durumda bulunan Harabjoz köyündeki evlerin çatılarına Suriye bayrağı diken askerlerin, çatılarda kum torbalarından siper oluşturduğu görülüyor.

Güveççi köyü sakinlerinden ismini açıklamak istemeyen bir kişi, sınıra yakın köylerdeki bazı evlerin çatılarına Suriye askerlerinin önceki gün bayrak diktiğini ve nöbet tutmaya başladığını belirterek, bölgede zaman zaman silah ve patlama sesi  duyduklarını söyledi.

Bu arada, sabah saatlerinde 10 kişilik bir ailenin sınırı geçerek Topraktutan köyünden Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.

Suriyeli ailenin, işlemlerinin ardından uygun görülen çadır kente yerleştirileceği kaydedildi.(AA)
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler