YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den Türkiye'ye geçiş başladı
Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Akçakale sınırındaki Suriyelilerin Türkiye'ye kabul edilmeye başlandığını açıkladı. Günlerdir sınırda bekleyen Suriyeliler sınırda izdiham oluşturdu.
Suriye'den Türkiye'ye geçiş başladı
14 Haziran 2015 / 19:40 Güncelleme: 14 Haziran 2015 / 19:46

Sınırda bekleyen ve Türkiye'ye alınmasına karar verilen binlerce Suriyelinin saat 17.15'ten itibaren bir anda sınıra yüklenmesiyle çıkan kargaşa üzerine durdurulan geçiş, bir saat sonra düzen sağlanarak yeniden başladı.

Geçişler, Akçakale Sınır Kapısı'nın hemen yanında tel örgüler kaldırılarak açılan koridordan düzenli bir şekilde yapılıyor. Kayıtları yapılarak Türkiye'ye alınan Suriyeliler, Gümrük Alanı'nda hazırlanan yere götürülüyor.

Türkiye'ye alınan Suriyelilerden akrabası olanlar onların yanına, diğerleri kamplara gönderilecek.

bunlar niye kabul ediliyor diyenler..
 // atiker
allah için bir kere kendilerini bu insanların yerine samimi bir biçimde koysun sabah kalkıp herşeyini geride bırakıp hatta ölmüş yakınları ardında bırakıp veya yaralı yollara düşmüşsün aç sevil can korkusu namus akla gelebilecek her türlü olumsuzluk gelmiş kapına dayanmış içeri almazmısın yardım etmezmisin eğer hayır diyorsan bilki sen hayvandanda aşağıdasın.senin ahiret yurdun nere olur onuda siz bilin düzgün yardım kuruluşlarına yardım için para yardım edin bugün aybaşı biraz eksik yiyelim....
15 Haziran 2015 Pazartesi 10:45
 // Aybuke
Tam bir insanlık dramı. Allah yardımcınız olsun. Bize de istikamet versin.Aklimizi başımıza toplayalim....
14 Haziran 2015 20:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler