YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den şok ABD iddiası
Amerikalı radyo ve televizyon devi CBS'nin Twitter Süzerinden son dakika haber yayını yapan 2 hesabı, kendilerine 'Suriye Siber Ordusu' adını veren kişilerce hacklendi.
Suriye'den şok ABD iddiası
21 Nisan 2013 / 12:18 Güncelleme: 21 Nisan 2013 / 12:21

Amerikalı ünlü radyo ve televizyon kuruluşu Columbia Broadcasting System'in (CBS) sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden son dakika haber bildirimi yapan 2 hesabının hacklendiği bildirildi. Amerikalı televizyon devinin 2 twitter hesabının şifresini kırarak hesaplara izinsiz erişim sağlayan grubun üyeleri, hesap üzerinden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Barack Obama aleyhtarı muhteviyatta tweet attılar. Kurumun @60Minutes ve @CBSDenver kullanıcı isimli twitter hesaplarının hacklendiği; CBS tarafından durumun kısa sürede fark edilmesi üzerine ise kurum yetkililerince hesaplara erişimin bir süreliğine durdurulduğu bildirildi.

CBS'nin 2 twitter hesabını hackleyen 'Suriye Siber Ordusu' grubunun hesaplar üzerinden paylaştığı ve CBS'nin on binlerce takipçisine ulaşan ABD aleyhtarı muhteviyattaki tweetler ise şöyle: 'ABD Hükümeti, Boston bombalamasının ardındaki gerçek failleri saklıyor.' ; 'ABD Hükümeti, Venezuela'da bir askeri darbe ve Suriye'de terörist savaş için finansal destek sağlıyor.' ; 'Sizin göreviniz ulusunuzu hükümetiniz tarafından toplanan asalaklardan korumaktır.' ; Obama, Suriyeli ve Amerikalı insanları yok etmek istiyor. Biz bu canavarı durdurmak zorundayız.' . Suriye Siber Ordusu adlı grup üyelerince atılan diğer bir tweette ise 'Suriye Elektronik Ordusu buradaydı.' ifadesine yer verildiği kaydedildi. Grubun 'ABD Hükümeti Boston bombalamasının ardındaki gerçek failleri saklıyor.' mesajı ise akıllarda soru işareti bıraktı.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler