YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den PKK'ya ağır darbe
PKK'ya yönelik operasyonlar sürüyor... Avrupa'dan sonra Suriye'de PKK'ya ağır bir darbe indirdi... Suriye'de eş zamanlı düzenlenne operasyonlarda 7 terörist ölü 3 ise sağ olarak ele geçirildi...
Suriye'den PKK'ya ağır darbe
12 Mayıs 2010 / 10:25 Güncelleme: 12 Mayıs 2010 / 10:27

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İran ordusu tarafından terör örgütüne yönelik kapsamlı ve aralıksız sürdürülen operasyonlarda, ağır kayıplar veren terör örgütü PKK, Suriye'de de ağır bir darbe aldı.

Suriye'de yaşayan Kürtlerin terör örgütü PKK yanlıları tarafından ''zorla para toplanması'' yönündeki ihbarları değerlendiren güvenlik güçleri, Halep, Afrin ve Kamışlı kentlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda, güvenlik güçlerinin ''teslim ol'' çağrısına uymayan 7 örgüt mensubu ölü ele geçirildi. Operasyonda, 3 terörist silahlarıyla birlikte sağ yakalandı.

Bu arada geçtiğimiz yıl Halep'teki bir operasyonda yakalanan Abdulhanan Muhammet, Ahmet Derviş, Hasan Hido, Menan Sado, Feyade Reşo, Dilgeş Mamo, Faruk Salih ve Yaşar Kader adlı 8 terör örgütü üyesinin yargılaması tamamlandı.

Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılanan 8 örgüt mensubu, ''örgüt üyesi olmak, zorla para toplamak, Suriye topraklarını bölerek ayrı devlet kurma girişiminde bulunmak ve ülkede yaşayan Kürtleri etnik, dini olarak bölmeye çalışmak'' suçlarından dolayı 7 ile 15 yıl arasında değişen ağır hapis cezasına çarptırıldı. (A.A.)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler