YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den kaçan kaçana...
Suriye'den kaçan kaçana...
13 Mart 2012 17:24
Suriye'den bugün 62 kişi daha kaçarak Türkiye'ye sığındı. Suriye kaçışların önüne geççmek iin sınırlara mayın döşemeye başladı bile...

Ülkelerindeki olaylar nedeniyle aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 62 Suriyelinin sınırı geçerek Türkiye'ye sığındığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Suriye'nin İdlip kentine bağlı bazı köylerden kaçan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 62 Suriye vatandaşı, Yayladağı'na bağlı Uluköy yakınlarından sınırı geçerek, Türkiye'ye sığındı.

Suriyelilerin, Türk yetkililerce yapılacak işlemlerin ardından çadır kentlere yerleştirileceği belirtildi.

Bu arada Uluköy'de yaşayan bazı vatandaşlar, Suriye tarafından silah ve patlama sesleri gelmeye başladığını belirttiler.

BİNLERCESİ DAHA GELİYOR

Suriye'de ordu birliklerinin yerleşim birimlerini bombalaması üzerine binlerce sivilin Türkiye sınırına doğru kaçtığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Suriye güvenlik güçlerinin Türkiye sınırına yakın İdlib kentini bombalamaya devam ettiği, sivil yerleşim birimlerini ağır silahlarla vurduğu belirtildi.

Birliklerin düzenlediği yoğun bombardıman üzerine binlerce kişinin Türkiye sınırına yakın bölgelere sığındığı, askerlerin gruplar halinde kaçan sivillere ateş açtığı kaydedildi.

TÜRK SÜRÜCÜ TEDAVİ ALTINDA

Suriye'de açılan ateş sonucu yaralanan Türk tır sürücüsünün, Halep'te tedavi altına alındığı bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık köyünde yaşayan ve Suriye'ye malzeme taşıyan tır şoförü Suphi Ezer (45), Babel-Hava Sınır Kapısına 13 kilometre uzaklıkta, Özgür Suriye Ordusu ile Suriye askerleri arasında yaşanan silahlı çatışmanın arasında kaldı.

Kurşunların vücuduna isabet etmesi sonucu yaralanan Ezer, Halep kentinde tedavi altına alındı.

Konunun Ezer'in ailesine bildirilmesinin ardından yakınlarının Halep'e gittiği öğrenildi.
(AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler