YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'deki seçimler tam rezillik!
Suriye'deki seçimler tam rezillik!
04 Haziran 2014 07:40
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Suriye’de bugün meşruiyet tartışmaları gölgesinde yapılan devlet başkanlığı seçimini “rezillik” olarak tanımladı.

Harf, günlük basın toplantısında, bu seçimlerin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’e dün olduğundan daha fazla kredibilite sağlamadığına işaret etti. Harf, özgür bir toplumun bulunmadığı Suriye’de bu seçim sürecinin akıl almaz bir durum olduğunu ifade etti.

Marie Harf, “Gerçeklerden kopuk ve siyasi katılımdan yoksun olarak Esed rejiminin düzenlediği seçim, Suriyelilerin barış ve refah isteklerini yerine getirmeyen, siyasi farklılıkları zalimce ezen, ailesinin şiddetle bastırmaya yönelik 40 yıllık mirasının devamıdır” dedi.

Sözcü Harf, rejimin, kasten milyonlarca Suriyelinin oy kullanma hakkını reddettiğini, temsil ettiğini iddia ettiği her seçmeni katletmeye devam ettiğini bildirdi.

 

15:39
 // VAY CADALOZ VAY
Mısır seçimlerini nerene sokacaksın. Bu ne perhiz, bune musakka sarması... Aklınızca dünyaya şirin görüneceksiniz ama, o yüzünüzdeki meymenetsizlik, bunu yalanlıyor....
04 Haziran 2014 15:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler