YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'deki DAEŞ hedefleri vuruldu
Suriye'deki DAEŞ hedefleri vuruldu
12 Mayıs 2016 09:59
Terör örgütü DAEŞ hedeflerine yönelik dün akşam düzenlenen operasyonlarda ilk belirlemelere göre 28 terörist etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, dün saat 20.00 civarında Halep'in kuzeyindeki Cariz, Yahmul ve Kafrah bölgelerinde bulunan keşif ve gözetleme araçlarıyla elde edilen istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda belirlenen ve saldırı hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen terör örgütü DAEŞ hedeflerinekarşı aralıklarla sabah saatlerine kadar top ve çok namlulu roketatarlarla atış yapıldı. 

Bu atışlar sonucunda en az 14 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

Türkiye'den yapılan atışlara paralel olarak Türk Silahlı Kuvvetlerine ait hedeftespit vasıtalarıyla Kafrah, JarizTilalayn veDabık'ta belirlenen DAEŞ hedeflerine, koalisyon hava kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından belirli aralıklarla 5 hava harekatı gerçekleştirildi. 

Yine ilk belirlemelere göre, 14 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilirken,11 tahkimli savunma mevzii, üzerinde silah bulunan bir taktik araç veDAEŞ'in karargah olarak kullandığı iki katlı bina imha edildi. 

Binadaki teröristlere verdirilen zayiat konusunda henüz bilgi alınamadı.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler