YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de yeni operasyon: 20 ölü
Suriye'de yeni operasyon: 20 ölü
16 Haziran 2012 22:00
Suriye'de operasyonların ardı arkası kesilmiyor... Son düzenlenen operasyonda 20 kişinini daha hayatını kaybettiği bildirildi!

Şam Değişim Komitesi, Şam'ın Sekba beldesindeki operasyonlarda 20 kişinin öldüğünü çok sayıda kişinin yaralandığını bildirdi.

Komite, sabahtan bu yana beldede ağır silahlarla düzenlenen operasyonlarda aralarında kadın ve çocuklarında bulduğu 20'den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini ve 20 civarında kişinin yaralandığını belirtti.

Beldede güvenlik güçlerinin iki kişinin boğazını kestiğini diğerlerinin ise ateş açılarak öldürüldüğünü kaydeden Komite, Şam'ın Duma, Hareste, Kabun ve Arbin bölgelerinde yoğun çatışmaların yaşandığını ve halkın dışarıya çıkamadığını kaydetti.

Kentin birçok bölgesinde ordunun ağır silahlarla baskınlar düzenlediğini aktaran aktivistler, güvenlik güçlerinin Sekba'da bir katliam gerçekleştirmesinden endişe ettiklerini dile getirdi.

Duma ve Haresta beldelerinin giriş ve çıkışlarının kapatıldığını ve halkın beldelerin dışına güvenlik nedeniyle çıkamadığını ifade eden aktivistler, Şam'ın Nahr Aişe bölgesindeki Ali Bin Talib Camisi'nin yakınında meydan gelen patlamanın ardından yoğun silah seslerinin yükseldiğini kaydetti. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler