YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de varil bombalı saldırı: 15 ölü
Suriye'de varil bombalı saldırı: 15 ölü
01 Nisan 2014 21:57
Suriye Ordusuna bağlı helikopterin akşam Halep'in Maaret el Artik beldesine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda 15 kişinin öldüğü bildirildi.

Halep'teki yerel aktivistlerden Mustafa Sultan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, orduya bağlı helikopterin Maaret el Artik beldesine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırılarda aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 15 kişinin hayatını kaybettiğini ve onlarca kişinin yaralandığını söyledi.

Sivil savunma ekiplerinin, saldırıda yakılan evlerin enkazından ölü ve yaralıları çıkartmaya çalıştığını ifade eden Sultan, saldırı sonucunda yaralananların çevredeki halk tarafından araçlarla sahra hastanelerine taşındığını kaydetti.

Beldenin 5 varil bombası saldırısına maruz kaldığını dile getiren Sultan, "Esed rejiminin saldırısında ölenlerin hepsi sivildi, içlerinde bir tane dahi silahlı muhalif yoktu" dedi.

Halep'in Hreytan beldesinin de savaş uçaklarının bombardımanına maruz kaldığına değinen Sultan, saldırıda çok sayıda evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü söyledi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler