YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de son 2 günün bilançosu
Suriye'de son 2 günün bilançosu
06 Mart 2012 16:26
Son iki günde ölenlerin sayısı 72...

Suriye'de devlete bağlı güvenlik güçleri muhalif gösterilere şiddetle cevap vermeye devam ediyor.

Son iki günde Suriye genelinde ölü sayısının 72'ye yükseldiği bildirildi. Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü de dün Der'a'da 10'a yakın kişinin tutuklandığını, bazı cesetlerin üzerinde de işkence izlerine rastlandığını açıkladı.

Başkent Şam'da Filistinli mültecilerin yaşadığı Yermuk kampında düzenlenen rejim karşıtı gösterilerde de 1 Filistinli hayatını kaybetti.

Şam ve Yermuk Üniversiteleri'nde de bugün muhalif gösteriler düzenlendi. Şam Mühendislik Fakültesi öğrencileri, güvenlik güçleri tarafından öldürülen siviller için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Ayrıca, Şam'ın merkezinde bulunan bir polis karakolunun da ateşe verildiği, ancak can kaybının olmadığı öğrenildi.


-Halep'te ilk kez avukatlar gösteri yaptı


Muhaliflerin kurduğu ''Halep Koordinasyon Birliği''nin açıklamasına göre, Halep Adalet Sarayı'nda ilk defa avukatlar ve çalışanlar sloganlar eşliğinde Esad'ı protesto etti.

Besam el-Ömer Medresesi'nde yapılan protesto gösterisinde eylemciler karayolunu kapattı. Tel Rifat beldesinde ise öğrencilerin yaptığı protesto gösterisinde Şebbiha güçlerinin kalabalığa açtığı ateşte 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Halep Koordinasyon Birliği, ayrıca El-Etarib'deki sivil yerleşim bölgelerinin top atışına tutulduğunu ve çok sayıda yaralının olduğunu bildirdi. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler