YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de sivil katliamı: 5 günde 323 sivil öldürüldü
Suriye'de Esed rejimi ve Rus ordusunun, 19 Eylül'den itibaren düzenlediği hava saldırılarında 323 sivil öldü, bin 334 sivil yaralandı.
Suriye'de sivil katliamı: 5 günde 323 sivil öldürüldü
24 Eylül 2016 / 14:29 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 14:47

Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve Rus ordusunun, 19 Eylül'den itibaren sivil yerleşimlere düzenlediği hava saldırılarında 323 sivil öldü, bin 334'ü yaralandı. 

ABD ve Rusya öncülüğünde 12 Eylül'de sağlanan ateşkesin rejim tarafından 1 hafta sonra bitirilmesinin ardından, ülkenin kuzeyindeki Halep ilinde sivillere yönelik yoğun hava saldırıları devam ediyor.

Halep'teki AA muhabirlerinin il genelindeki kurtarma çalışmalarını yürüten sivil savunma ekibi yetkilileri ve sahra hastanesi kaynaklarından derlediği bilgilere göre, 19 Eylül'den bu yana rejimin ve Rusya'nın bombardımanlarında 323 kişi öldü, 1334 kişi yaralandı. 

Saldırılar, il merkezinin doğusunda rejim kuşatması ve muhaliflerin kontrolünde bulunan Bustan el Kasr, Meşhed, Kellese, Firdevs, Beştakin, Ensari, Katırci, Bab El Neyrab, Salihiyin, Maadi, Tarik el Bab, Sahur, Merce, Karm Hamud, Şeyh Hadır, Sukkeri, Şear, Muyesir ve Mesekin Hananu semtleri ve Kafr Hamra beldesinde yoğunlaştı.

Rejim ve Rusya ayrıca, dün terör örgütü DAEŞ kontrolündeki Bab ilçesinde de sivil yerleşimlerini vurmuştu. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler