YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de sıcak gelişme...
Suriye'de sıcak gelişme...
30 Aralık 2011 15:55
Suriye'de birçok kentte "özgürlük meydanlarına yürüme" adı altında gösteriler düzenlenirken güvenlik güçlerinin operasyonları devam ediyor.

Başta Şam'ın Daraya, Duma, Kisve ve Kabun banliyölerinde Cuma namazından sonra çıkan gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş nedeniyle ölü ve çok sayıda yaralı haberleri gelirken Daraya'da güvenlik güçlerinin bir camiyi ablukaya aldığı ve camide bulunanların dışarı çıkmasına izin vermediği belirtiliyor.

Ülkenin kuzeyinde yer alan ve yönetime yakınlığıyla bilenen Halep'in Kabani bölgesinde binlerce kişi namazdan sonra yönetim karşıtı protesto gösterileri düzenlerken aynı bölgede bulunan ve şiddet olaylarının hiç eksik olmadığı İdlib kentinde ise halkın Hanu meydanına doğru yürüşe geçtiği kaydediliyor.

Ülkede her saat ölü ve yaralı sayısı artarken yerel komite ve devrim konseyi kendilerine ulaşan görüntü ve ölü sayısını internet ortamında hemen paylaşıyor.

Suriye'ye gelen gözlemci heyetine rağmen ülke genelinde yönetime karşı gösteriler düzenlenirken güvenlik güçleri de operasyonlarına devam ediyor.

Öte yanda Genel Devrim Konseyi, ülke genelindeki gösterilere güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucunda ölenlerin sayısını 17 olarak verirken açılan ateşte çok sayıda kişinin de yaralandığını duyurdu. (AA)
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler