YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de sıcak gelişme...
Suriye'de sıcak gelişme...
24 Ağustos 2012 09:35
İşte Suriye'de yaşanan son gelişmeler...

LÜBNAN-SURİYE SINIRINA YAKIN KÖYLERE FÜZE DÜŞTÜ

Suriye-Lübnan sınırına yakın Vadi Halid bölgesine füze düştüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Lübnan'ın kuzey sınırına yakın bölgelerde, Suriye ordusu ile muhalifler arasındaki çatışmalarda kullanıldığı sanılan füzeler, Akkar bölgesindeki Beni Sahr, Kışlak, Hakr Cenin, Ammar el-Beykat ve Ed-Duse kasabalarına isabet etti.

Suriye sınırına yakın köylerdeki halkın, sınırın aralıklı olarak bombalanması sebebiyle evlerini boşaltmaya başladığı kaydedildi.

Suriye-Lübnan sınırında, geçen hafta Suriye ordusu tarafından ölümle sonuçlanan bombalama olayları yaşanmıştı. Lübnan resmi makamlarından henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

IRAK'TAN SURİYE MUHALEFETİNE UZLAŞI ÇAĞRISI

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin basın danışmanı Ali el-Musevi, Suriye muhalefeti ile Irak Hükümeti arasındaki krizi sonlandırmak için Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Irak'ın, Suriye'de siyasi çözümü desteklediğini belirten Musevi, Irak Hükümeti'nin eski Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan ile iş birliği yaptığı gibi Suriye krizinin bitmesi ve akan kanın durması için İbrahimi ile de işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

(AA)
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler