YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de ramazan ayının bilançosu: 1262 ölü
Suriye'de rejim güçlerinin ramazan ayının ilk günlerinden bu yana çeşitli kentlerde muhaliflere karşı düzenlediği operasyonlarda 1262 kişinin öldüğü bildirildi.
Suriye'de ramazan ayının bilançosu: 1262 ölü
24 Temmuz 2013 / 19:38 Güncelleme: 24 Temmuz 2013 / 19:41

Suriye İnsan Hakları Örgütü(SNHR),Suriye hükümetine bağlı güçlerin ramazan ayının başlangıcından bu yana yönetim karşıtlarına yönelik ağır silahlarla gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda 1262 kişinin hayatını kaybettiğini ve bunlar arasında 107 çocuk ile 100 kadının bulunduğunu duyurdu.

Rejim güçleriyle girilen çatışmalarda 442 silahlı muhalifin hayatını kaybettiğini aktaran SNHR, çeşitli kentlerdeki istihbarat şubelerinde de 100'den fazla sivilin de işkence altında öldüğünü belirtti.

Şam yönetiminin ramazan ayında muhaliflerle ateşkesi kabul etmediğini belirten SNHR, olaylarda en çok sivili kaybın başta başkent Şam olmak üzere Halep, İdlib ve Dera'da yaşandığını ifade etti.

SNHR, hükümet güçlerinin muhaliflerin yaşadığı bölgelere temel ihtiyaç malzeme girişine izin vermedi için birçok bölgede insani dramın yaşandığını kaydetti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler