YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de ÖSO 100 rejim askerini öldürdü
Suriye'de ÖSO 100 rejim askerini öldürdü
19 Temmuz 2014 23:02
Suriye'nin iç kesimlerinde yer alan Hama kentine bağlı Moruk ilçesinin denetimini ele geçiren Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birlikler, ilçede 100 rejim askerini öldürdüğü, 15 askeri de esir aldığı bildirildi.

Suriye'nin iç kesimlerinde yer alan Hama kentine bağlı Moruk ilçesinin denetimini ele geçiren Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler, ilçede 100 rejim askerini öldürdüğü, 15 askeri de esir aldığı bildirildi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Hama medya merkezi sorumlusu Sair el-Hamavi, Hama kentine bağlı ve stratejik yollar üzerinde yer alan Moruk ilçesinin denetimini sağlayan ÖSO birlikleri, ilçede birkaç günden bu yana girdiği çatışmalarda, Hizbullah milislerinin de aralarında bulunduğu 100 Esed askerini etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Şam yönetimiyle girilen çatışmalarda 15 askerin de esir alındığını dile getiren Hamavi,  "ÖSO birlikleri ilçede bulunan tank birliğini de ele geçirdi. İlçedeki çatışmalarda çok sayıda askeri araç imha edildi" dedi.

Hükümet güçleriyle ilçe ve çevresinde girilen çatışmalarda 15 silahlı muhaliflerin yaşamını yitirdiğini belirten Hamavi, "Moruk'un alınmasıyla Esed güçlerine büyük bir darbe vuruldu" ifadesini kullandı.

Hamavi, söz konusu ilçenin ÖSO birliklerince ele geçirmesinin ardından rejim güçlerinin bölgeye kara ve havadan ağır silahlarla saldırdığını aktardı.

 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler