YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de ölümler durmuyor
Suriye'de ölümler durmuyor
17 Haziran 2012 14:44
Suriye'de bugün çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik düzenlenen operasyonlarda güvenlik güçlerince açılan ateşte 14 kişi öldü.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Şam'ın çevre kentlerinde muhaliflere karşı ağır silahlarla düzenlenen operasyonlarda 8 kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin yaralandığını kaydetti.

Kentin birçok semt ve beldesinde operasyonların sabahtan bu yana yoğun bir şekilde devam ettiğini aktaran örgüt, Halep, Dera, Humus, İdlib, Raka ve Deyr Ez Zor kentinde birer kişinin açılan ateşte öldüğünü belirtti.

Ordunun Humus'un Rastan ilçesini top ateşine tuttuğunu ifade eden yerel aktivistler, açılan tank ateşinde çok sayıda kişinin yaralandığını ve yaralıları tedavi edecek yeterli tıbbi malzemenin bulunmadığını vurguladı.

Güvenlik güçlerinin Humus'un Kuseyr kentini sabahtan beri ağır silahlarla bombaladığını ve üç evin yerlebir olduğunu söyleyen aktivistler, operasyonlar nedeniyle kentin bazı kesimlerinde elektrik ve iletişimin kesik olduğunu sözlerine ekledi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler