YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de ölümler artıyor...
Suriye'de ölümler artıyor...
25 Temmuz 2012 10:23
Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Suriye ordusunun çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda, çoğunluğu Halep'te 147 kişinin öldüğünü duyurdu.

Muhalif yapılanmalardan sorumlu konsey, ülkenin kuzeyinde yer alan Halep'te gün boyunca düzenlenen operasyonlarda ve çıkan çatışmalarda 42 kişinin yaşamını yitirdiğini ve onlarca kişinin yaralandığını kaydetti.

Örgüt, ordunun gerçekleştirdiği operasyonlarda Şam'ın bazı banliyölerinde 34, Hama'da 28, Humus'ta 16, Dera'da 10, İdlib'te 8, Deyr ez-Zor'da 7 ve Lazkiye'de 2 olmak üzere ülke genelinde ölü sayısının 147'ye çıktığını bildirdi.

Şam'ın Kadem bölgesinde nizami ordu ile Özgür Suriye Ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ve güvenlik güçlerinin 10'dan fazla evi ateşe verdiğini aktaran konsey, Halep'in çeşitli semtlerinde nizami ordu ile Özgür Suriye Ordusu arasında çatışmaların gece de sürdüğünü kaydetti.

Ordunun Humus'un Kuseyr bölgesini top ateşine tutması sonucu onlarca evin yıkıldığına bildiren Konsey, Rastan ilçesine de uzaktan top ateşi yapıldığı ölü ve yaralıların bulunduğu ve çok sayıda evin yıkıldığını kaydetti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler