YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de ölüm kol geziyor...
Suriye'de ölüm kol geziyor...
07 Mayıs 2012 17:16
Gün geçmiyor ki Suriye'den yeni bir çatışma yeni bir patlama ve yine ölüm haberleri gelmesin. Ateşkes ilan edilemsi de Suriye'de ne operasyonları ne ölümleri durdurabildi. Bugün operasyonlarda yine 18 kişinin öldüğü bildirildi...

Suriye'nin çeşitli kentlerinde ordunun bugün sivillere karşı düzenlediği operasyonlarda 18 kişi öldü.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, güvenlik güçlerinin açtığı ateşte Deyr ez-Zor'da 6, Humus'ta 4, Haseke, Şam ve İdlib'te 2'şer, Lazkiye ve Dera'da birer olmak üzere 18 kişinin öldüğünü duyurdu.

Suriye Genel Devrim Konseyi de ordu birliklerinin operasyonlarını Humus ve Halep kırsalında yoğunlaştırdığını, muhaliflerin "göstermelik" olarak tanımladıkları Halk Meclisi seçimlerine boykot çağrısına yoğun katılım gözlemlendiğini bildirdi.

Seçimleri boykot amacıyla başkent Şam'ın merkezi mahallelerinde kepenk kapatma ve genel grev eylemleri yapıldığı, Hama'da da işçilerin muhaliflerin grev çağrısına uydukları belirtildi. 

Şam Haber Ağı (SNN) ise Şam banliyölerinde Şebbiha güçlerinin yer yer sivil yerleşim birimlerine yönelik yağma ve gasp olayları gerçekleştirdiğini iddia etti. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler