YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de okula saldırı: Çok sayıda yaralı var
Suriye'de okula saldırı: Çok sayıda yaralı var
27 Ağustos 2013 10:00
Suriye'nin Halep iline bağlı Orm El Kubra kasabasındaki saldırılarda yaralanan Suriyeliler, yakınları tarafından kamyonet ve özel araçlarıyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirildi.

Vücutları yanan aralarında çocukların da bulunduğu 40’ın üzerinde kişinin önce sınır kapısında bulunan Adana Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon ve Nükleer keşif aracındaki yetkililerce kontrolleri yapıldı.

Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirilen yaralılar ambulanslarla Hatay’daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Yaralıların yakınları Esed'e bağlı uçakların bir okulu hedef aldığını ve fosfor bombası kullandığını iddia ettiler. 

Cilvegözü Sınır Kapısı'na akşam saatlerinde getirilen yaralıların 10 u Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan yaralıların vücutlarında ağır yanıklar olduğu gözlendi. 

Yaralıların hayati tehlikesi devam ettiği bildirildİ. Hatay ve çevre ilçelerdeki hastanelerin daha fazla yaralının gelme ihtimali üzerine alarıma geçtiği öğrenildi.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler