YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kansız gün geçmiyor: 44 ölü
Suriye'de kansız gün geçmiyor: 44 ölü
08 Kasım 2013 08:59
Suriye'de Devlet Başkanı Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin ülke genelinde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 2'si kadın, 7'si çocuk 44 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin yönetim karşıtlarına yönelik hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 14, Humus'ta 8, Halep'te 6, Hama ve Kuneytra'da 5'er, Dera'da 4, Deyru'z Zor ve Tartus'ta birer olmak üzere 44 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de yaptığı açıklamada, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Haleb'in Tel Aran köyüne girmeye çalışan Hizbullah desteğindeki Esed güçlerine büyük zayiat verdiğini kaydetti.

-SRGC: "ÖSO, Mahiyn'de 10 bin grad füzesi, 20 bin havan topu, 10 bin tank mermesi ele geçirdi"

SRGC'den yapılan açıklamada, ÖSO'nun Humus'un Mahiyn beldesinde denetimi sağladığı mühimmat depolarında yaklaşık olarak 10 bin "grad füzesi", 10 bin "107 füzesi", 20 bin havan topu, 10 bin tank mermisi, binlerce RPG, binlerce konkord füze, tanksavar, uçaksavar ile çok sayıda kalaşnikof mermisini ele geçirdiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca silahlı muhaliflerin Mahiyn'deki çatışmalarda 3 tankla 5 zırhlı aracı ele geçirdiği ve 4 tankla 7 zırhlı aracı imha ettiği belirtildi.

ÖSO'nun, mühimatlarının bittiği için Şam'ın büyük ve küçük Sbine beldesinden çekildiği aktarılan açıklamada, rejim güçlerinin Şam'ın Berze, Yermuk, Muaddamiye ve Dareyya'ya havan topu, roket ve karadan atılan füzelerle saldırdığı kaydedildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler