YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kanlı gün: 157 ölü
Suriye'de Esed güçlerinin ülke genelinde muhaliflerin yoğun olduğu bölgelere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 18'i çocuk, 10'u kadın 157 kişinin öldüğü bildirildi.
Suriye'de kanlı gün: 157 ölü
26 Ekim 2013 / 07:55 Güncelleme: 26 Ekim 2013 / 08:27

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin yönetim karşıtlarına yönelik kara ve havadan ağır silahlarla gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 81, Dera'da 31, Deyru'z Zor'da 14, Rakka ve Lazkiye'de 6'şar, İdlib ve Halep'te 5'er, Hama'da 4, Humus ve Haseke'de ikişer ve Kuneytra kentinde bir olmak üzere toplam 157 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, ölenler arasında 42 Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyesinin de bulunduğu kaydedildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de yaptığı açıklamada, Esed güçlerinin başkent Şam'ın Duma, Mudamiye, Yermuk, Dareya, Haresta ve Kabun bölgelerine roket saldırısı düzenlediğini belirterek, söz konusu bölgelerde çok sayıda yerleşim yerinin hasar gördüğünü bildirdi.

Şam'ın Cobar, Zemelka bölgeleri ile Nebeke beldesinde, ÖSO birlikleri ile Suriye Ordusu arasında çatışmaların yaşandığı kaydedilen açıklamada, Şam'ın Vadi Barada bölgesinde İsmet Ebu Zeyd Camisi önünde düzenlenen bombalı saldırıda ise cami ve çevresindeki yerleşim yerlerinde büyük maddi hasar ile olay yeri yakınlarındaki 40 aracın kullanılamaz hale geldiği aktarıldı.

Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin ülke genelinde gerçekleştirdiği operasyonlarda çoğu Nusra Cephesi mensubu onlarca silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve silahlı grupların arasında yabancı uyruklu vatandaşların da bulunduğunu duyurdu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler