YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kanlı gün: 135 ölü
Suriye'de kanlı gün: 135 ölü
30 Mart 2013 08:49
Suriye'de Şam yönetimine bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik düzenlediği operasyonlarda, ölü sayısının 135'e yükseldiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana ağır silahlarla yönetim karşıtlarına gerçekleştirdiği operasyonlarda Şam'da 48, Helep'te 38, Dera'da 13, Kuneytra'da 11, Deyru'z Zor'da 7, Humus'ta 6, Hama'da 5, İdlib'de 4, Rakka'da 2 ve Haseke'de 1 olmak üzere ülke genelindeki olaylarda ölü sayısının 135'e çıktığını duyurdu.

Bu arada, başkent Şam'ın Han Şeyh bölgesi ile Deyru'z Zor'da Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin savaş uçağı düşürdüğünü ileri süren Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), ÖSO birliklerinin Hama'da rejim birlikleriyle girdiği çatışmada 3, Humus'ta da 2 tankı imha ettiğini belirtti.

Öte yandan, Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli kentlerde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini açıkladı.

 

AA

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler