YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kanlı çatışma: 10 ölü
Suriye'de kanlı çatışma: 10 ölü
24 Ağustos 2014 20:03
Suriye ordusuna bağlı savaş uçaklarının, başkent Şam'ın doğusundaki Duma ve Lübnan sınırındaki Zabadani bölgesini bombalaması sonucu 10 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada, orduya bağlı savaş uçaklarının, muhaliflerin kontrolündeki başkent Şam'a bağlı Duma bölgesi ile Lübnan sınırında yer alan Zabadani bölgesini bombaladığını, saldırıda 10 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Saldırıda Duma bölgesindeki bazı evlerin yıkıldığı ve çok sayıda binanın da hasar gördüğü aktarılan açıklamada, bölge halkının kendi imkanlarıyla enkazdan ölü ve yaralıları çıkarmaya çalıştığı kaydedildi.

Açıklamada, savaş uçaklarının Lübnan sınırındaki Zabadani bölgesine sabahtan bu yana bomba yağdırdığı da bildirildi.

Bu arada, Suriye'nin resmi haber ajansı SANA'nın, askeri yetkililere dayandırılarak hazırlanan haberinde, ordu birliklerinin Rakka kırsalındaki Tabaka Havalimanını terör örgütlerine karşı savunduğu belirtildi.

Ordu birliklerinin "teröristlerle" şiddetli çatışmalara girdiğine değinilen haberde, güvenlik güçlerinin silahlı gruplara büyük kayıplar verdirdiği ileri sürüldü.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler