YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kan gölü: 78 ölü
Suriye'de kan gölü: 78 ölü
22 Mayıs 2013 07:18
Suriye'de rejime bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik düzenlediği operasyonlarda 78 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejim güçlerinin sabahtan bu yana muhaliflere karşı hava ve karadan yürütüğü saldırılar sonucunda Şam'ın banliyölerinde 27, Humus'ta 23, Halep'te 13, Dera'da 7, İdlib kentinde 4, Deyru'z Zor'da 2, Haske ve Kuneytra'da 1'er olmak üzere 78 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Lübnan sınırındaki Kusayr ilçesinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Hizbullah destekli düzenli ordu arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını kaydetti.

SRGC ayrıca, muhaliflerin Halepte Miniğ Askeri Havaalanı'na saldırı gerçekleştirerek bir helikopter imha ettiğini ve merkezi hapishaneyi kuşattığını, başkent Şam'da da şiddetli çatışmalar yaşandığını aktardı.

Öte yandan, Suriye resmi haber ajansı SANA, ordunun ülke genelinde gerçekleştirdiği operasyonlarda onlarca silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler