YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kan durmuyor: 68 ölü
Suriye'de kan durmuyor: 68 ölü
27 Nisan 2014 08:31
Suriye'de rejime bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 66 kişi öldü.

Suriye'de, rejime bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 9'u çocuk, 6'sı kadın 66 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nce yapılan açıklamada, Esed güçlerinin yönetim karşıtlarının denetiminde olan bölgelere kara ve havadan gerçekleştirdiği saldırılarda Halep'te 30, İdlib ve başkent Şam'ın banliyölerinde 13'er, Hama'da 4, Dera'da 3, Humus'ta 2 ve Lazkiye'de bir olmak üzere 66 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Bu arada, Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin Halep'te Şeyh Nacar bölgesindeki Değirmenler bölgesinin denetimini sağladığını duyurdu.

Söz konusu bölgede çok sayıda silahlı grubun etkisiz hale getirildiği belirtilen haberde, ordunun Kamışlı, Humus ve Dera kırsalında gerçekleştirdiği operasyonlarda da onlarca silahlı muhalifi öldürdüğü ve araçlarını imha ettiği ileri sürüldü.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler