YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kan durmuyor: 62 ölü
Suriye'de kan durmuyor: 62 ölü
31 Ağustos 2013 08:17
Suriye'de, Esed güçlerine bağlı ordu birliklerinin ülke genelinde ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 62 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejim güçlerinin muhaliflere yönelik hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda Şam'ın banliyölerinde 21, İdlib'de 12, Dera'da 8, Hama ve Halep'te 6'şar, Deyru'z Zor ve Lazkiye'de üçer, Humus, Suveyda ve Haseke'de birer olmak üzere toplam 62 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Yaşamını yitirenler arısanda 7 çocuk ile 4 kadının bulunduğu belirtildi.

Bu arada, Humus'un Tedmur T4 askeri havaalanında şiddetli patlamaların meydana geldiğini aktaran Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), kent çevresinde Suriye ordusu ile silahlı muhalifler arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığını vurguladı.

Başta başkent Şam'ın banliyöleri olmak üzere birçok kente muhaliflerin bulunduğu yerlerin, havan topu ile roket saldırılarına maruz kaldığını kaydeden SRGC, Esed güçlerinin yönetim karşıtlarının bulunduğu bazı bölgeleri savaş uçaklarıyla vurduğunu bildirdi.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin birçok kentte düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini duyurdu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler