YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de kan durmuyor: 101 ölü
Suriye'de kan durmuyor: 101 ölü
29 Mayıs 2013 09:17
Suriye'de rejime bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 101 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejim güçlerinin sabahtan bu yana yönetim karşıtlarına yönelik hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 39, Halep'te 17, Dera'da 10, Deyru'z Zor'da 8, Humus'ta 7, Hama'da 6, İdlib'de 5, Haseke ve Kuneytra'da 3'er, Suveyda'da 2 ve Lazkiye kentinde bir olmak üzere 101 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Bu arada, Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi Halep medya sorumlusu Salih Anadani, AA muhabirine, orduya ait savaş uçaklarının kentte muhalif birliklerce kuşatılmış Miniğ Askeri Havaalanı'nın çevresindeki yerleşim yerlerini yoğun bir şekilde bombalaması sonucu onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü belirtti.

Kentin, Salahaddin, Şear, Mesakin Henanu ve eski Halep bölgesinde rejimin keskin nişancılardan dolayı insanların anayolları kullanmaz hale geldiğini ifade eden Anadani, "Söz konusu bölgelerde her gün keskin nişancılar çocuk, yaşlı, kadın demeden 4 ila 5 kişiyi öldürüyor" dedi.

 

AA

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler