YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de flaş gelişme! PYD geri çekildi
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD liderliğindeki Suriye Demokratik Güçleri'nin Haseke'nin güneyindeki Şeddadi ilçesinden çekildiği bildirildi.
Suriye'de flaş gelişme! PYD geri çekildi
22 Şubat 2016 / 17:20 Güncelleme: 22 Şubat 2016 / 17:25

DAEŞ'e yakın internet sitelerinde yer alan haberlere göre çekilme, dün gece terör örgütü DAEŞ'in bomba yüklü araçlarla düzenlediği saldırılar neticesinde meydana gelen patlamalar altında gerçekleşti.

Söz konusu haberlerde DAEŞ militanlarının son iki günde ilçenin batısında bulunan bir hastane yakınında bomba yüklü 3 aracı infilak ettirdiği, olaylarda Suriye Demokratik Güçleri savaşçılarından 57 kişinin öldüğü aktarıldı. DAEŞ'in PYD ve ona destek veren güçlerden 26 kişiyi esir aldığı kaydedildi. 

Öte yandan AA muhabirine konuşan yerel kaynaklar, PYD ve ona destek veren güçlerin DAEŞ'e karşı hücuma geçmek için koalisyon güçlerinin bombardımanını beklediği ve hala ilçenin etrafında bulunduğunu anlattı. 

PYD ve ona destek veren güçler iki gün önce DAEŞ'in denetimi altındaki ülkenin gaz ve petrol yatakları bakımından en zengin ilçelerinden Şeddadi'yi ele geçirmişti. Koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Şeddadi ilçesinde birkaç gün önce düzenlediği saldırılarda en az 90 sivil hayatını kaybetmiş, saldırılar nedeniyle yüzlerce kişi bölgeden ayrılmıştı.

 

AA

bomba bekliyormuş:)
 // alp
rus,abd bombasıyla boş arazileri teslim alınca etekli vatan hainleri hero sandı kendilerini:)...
23 Şubat 2016 Salı 02:15
 // Rasim DUMAN
PYD ile "ciddi" sekilde carpisiyorlar ise, bizim DAES'i zayiflatacak bir harekette bulunmamizin bir mantigi yok. Tabii, isin "derununu" bilmiyorum, "dusmanimin dusmani, benim dostumdur" fehvasinca hareket etmekte fayda var. Muhakkak ki hukumetimiz isin "mahiyetini" daha iyi biliyordur....
22 Şubat 2016 20:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler