YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de bombalar patlıyor...
Suriye'de silah sesleri susmuyor... Halep başta olmak üzere bir çok kent bombalanıyor...
Suriye'de bombalar patlıyor...
10 Eylül 2012 / 08:01 Güncelleme: 10 Eylül 2012 / 08:06

Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının, Halep, İdlib, Şam, Rastan ve Telbise kentlerini bombaladığı bildirildi.

Halep'teki yerel kaynaklar, Rus yapımı Mig savaş uçaklarının Halep'in Şear, Mesekin Hanun ve Askeri bölgelerinin yanı sıra kentin doğu kesimlerini bombalaması sonucu birçok evin yıkıldığını ve birçoğunda büyük hasar meydana geldiğini söyledi.

İdlib'in Cebel-i Zaviye bölgesindeki Ramiye beldesine de hava saldırısı düzenlendiğini, bazı evlerin yıkıldığını ve bazılarının ise kullanılmaz hale geldiğini ifade eden yerel kaynaklar, başkent Şam'ın Duma, Cobar ve Aseli bölgelerine ağır silahlarla operasyon yapıldığını belirtti.

Kentin Kadem ve Hacer Esved semtlerinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Suriye ordusu arasında şiddetli sokak çatışmalarının yaşandığını dile getiren yerel kaynaklar, Humus'un Telbise ve Rastan ilçelerine düzenlenen hava saldırısı nedeniyle halkın bölgeyi terk etmeye başladığını bildirdi.

Öte yandan Suriye devlet televizyonu, güvenlik güçlerinin Halep'te bazı semtlerin kontrolünü tekrar sağladığını ve Meyselun bölgesinde silahlı gruplarca kaçırılan 30 vatandaşın operasyonla kurtarıldığını iddia etti.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), ordunun çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına, ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda çoğunluğu başkent Şam'ın banliyölerinde olmak üzere, ölü sayısını 138 olarak açıklamıştı. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler