YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de ateşkes ilan edildi!
Çatışmalar ve beraberinde ölümlerle gündeme gelen Şam'ın Babila kasabasında, Özgür Suriye Ordusu ile Esad rejimine bağlı askerler ateşkes yaptı.
Suriye'de ateşkes ilan edildi!
19 Şubat 2014 / 11:57 Güncelleme: 19 Şubat 2014 / 11:57

Suriye'de yaklaşık 140 bin kişinin hayatını kaybettiği iç savaşın sona ermesi için ilk ciddi adım Şam'ın Babila kasabasında atıldı. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı askerlerle, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yanlıları ateşkes yaptı.

Halk, sevinç sloganları attı

Kasabaya uyguladıkları ablukayı kaldıran Suriye Ordusu askerleri, muhaliflerin izin vermesinin ardından Babila'ya giriş yaptı. Balkonlara çıkan siviller, "Bir Suriye, tek Suriye" şeklinde slogan attı. Düşman kardeşlerin görüntüleri "işte özlenen tablo" dedirtti. Birkaç gün önce birbirleriyle savaşan taraflar bu sefer birbirleriyle tokalaştı; hatta bazıları şakalaştı. Babila'daki ateşkesin ardından Kudasya, Moadamiyet el-Şam, Barzeh, Bet Şahim ve Yelda kasabaları ile Yermuk Mülteci Kampında da silahlar sustu.

1 yıl aradan sonra çatışmalar durdu

Başkent Şam'ın Babila kasabasında bir yıl önce başlayan çatışmaların sona ermesinin ardından, Esad rejimine bağlı askerlerle Özgür Suriye Ordusu, 6 kasaba da ateşkes yaptı. Babila'ya giren rejim askerleri, birkaç gün önce çatıştıkları muhaliflerle el sıkıştı.

 

190220141113099024870_3.jpg

bitsin artık
 // mtn dgrmnci
kardeş kanı dökmek bitsin artık barışın artık siz değil düşmanlarınız ağlasın artık suriyeliler esada zaman tanıyın inanın o her şeyi düzeltecek ona karşı savaşmayın yoksa bu savaş bitmez o kendiliğinden zaten gidecek artık suriye cumhuriyetini hep birlikte kuracaksınız...
19 Şubat 2014 Çarşamba 14:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler