YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de 83 kişi hayatını kaybetti
Suriye'de 83 kişi hayatını kaybetti
29 Ocak 2014 09:34
Esed'e bağlı ordu güçlerinin muhaliflere yönelik saldırılarında 83 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e bağlı ordu güçlerinin muhaliflere yönelik çeşitli kentlerde ağır silahlarla kara ve havadan düzenlediği saldırılarda 8'i çocuk, 3'ü kadın olmak üzere 83 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetimindeki bölgelere hava ve karadan ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda başkent Şam'ın banliyölerinde 13, Halep'te 37, Humus'ta 17, Hama'da 8, Dera'da 4, İdlib ve Kuneytra'da ikişer olmak üzere 83 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Varil bombalı saldırı

Bu arada, Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterlerin Halep'in Muyesir bölgesine "varil bombasıyla" saldırması sonucunda yıkılan evin enkazından sağ olarak çıkartılan bir çocuğun videosunu internette paylaştı.

Halep'te IŞİD'in infazına ait toplu mezar bulundu

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada da Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Halep'in Beşkatin köyü yakınlarında 20'den fazla kişiyi kurşuna dizdikten sonra kuyuya attığı ifade edildi.

Beşkatin köyü ve çevresinin daha önce IŞİD'in kontrolünde olduğu bildirilen açıklamada, IŞİD'in bölgede tutukladığı kişileri infaz etikten sonra ya kuyulara attığı ya da toplu bir şekilde karargahlarının yakınlarındaki yerlerde gömdüğü kaydedildi.

 

İHA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler