YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de 39 kişi yaşamını yitirdi
Suriye'de 39 kişi yaşamını yitirdi
11 Kasım 2013 07:19
Suriye'de Esed'e bağlı ordu birliklerinin gerçekleştirdiği saldırılarda 3'ü çocuk, 2'si kadın 39 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin muhaliflerin yoğun olarak bulunduğu kentlerde gerçekleştirdiği saldırılarda 3'ü çocuk, 2'si kadın 39 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin yönetim karşıtlarına yönelik kara ve havadan düzenlediği saldırılar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 15, Halep'te 12, Dera'da 6, Humus'ta 3, Hama, Tartus ve Deyru'z Zor'da birer olmak üzere toplam 39 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Açıklamada, ölenlerden 10'nun Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyesi olduğu kaydedildi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de yaptığı açıklamada, Halep'te 80'inci Tugay çevresinde silahlı muhaliflerle Esed güçleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin Halep'teki 80'inci Tugay'ın büyük bir bölümünü silahlı gruplardan temizlediğini ve çıkan çatışmalarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler