YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de 25 IŞİD üyesi öldürüldü
Suriye'de 25 IŞİD üyesi öldürüldü
12 Ekim 2014 17:38
Muhalif Rakka Devrimcileri Saha Komutanı Ebu Seyf el-Veldavi, Halep kentine bağlı Ayn el-Arab ilçesinde Rakka Devrimcileri destekli bazı Kürt gruplarıyla beraber 25 IŞİD militanı öldürdüklerini söyledi.

Veldavi, Kobani'de Rakka Devrimcileri ile bazı Kürt gruplarının IŞİD'e karşı beraber hareket ettiklerini ifade ederek "İlçe çevresinde 25 IŞİD militanı öldürdük, grubun ilçe içerisinde ilerlemesini durdurduk" dedi.

Gün içerisinde IŞİD'in bir çok defa bomba yüklü araçlarla kontrol noktalarına saldırılar düzenlemeye çalıştığını vurgulayan Veldavi, "IŞİD'in bomba yüklü araçlarını kontrol noktalarımıza ulaşmadan imha ediyoruz. Dün iki araç imha ettik. Bu gün de kontrol noktalarımıza ulaşmadan bir aracı RPG'yle saldırarak bomba yüklü aracı imha etmeyi başardı" ifadelerini kullandı.

İlçenin kontrolünün sınır kapısına kadar IŞİD'in sağladığı yönünde çıkan haberi de yalanlayan Veldavi, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının ilçe ve çevresinde bulunan IŞİD mevzilerini yoğun bir şekilde bombalamaya devam ettiğini kaydetti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler