YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye rejimi sivillerin barınmasını engelliyor
Suriye rejimi sivillerin barınmasını engelliyor
02 Mart 2016 18:48
Suriye'de rejime ait güçler, Şam çevresinde kuşatma altında tuttuğu bölgelerdeki boşaltılan yerleşim yerlerini patlayıcılarla yıkarak sivillerin barınmasını engelliyor.

Kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasının 27 Şubat saat 00.00'da devreye girmesine rağmen Hizbullah milisleri destekli Esed güçleri ve Rusya, muhaliflere yönelik saldırılarına devam ediyor.

AA muhabirinin Şam'daki yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Hizbullah milisleri ve rejim güçleri Şam'ın kuzeydoğusunda kuşatma altında tuttukları Zebedani ilçesi ile Madaya ve Bakkin beldelerindeki daha önce çatışmalar nedeniyle boşaltılan binaları çeşitli patlayıcılarla yıkıyor.

Rejimin bu yolla binalara yeniden yerleşmeyi engellemeyi amaçladığını dile getiren kaynaklar, söz konusu binaların çatışma hattında kalmaları nedeniyle sivillerin güvenli gördükleri yerlere göç etmesi sonucu boş kaldığını ifade etti.

Rejim güçleri, Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad ile İdlib kırsalındaki yerleşim yerlerini bombalamaya devam ediyor.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler