YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye raporu şok edici ve iğrenç!
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Suriye Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporda belgelenen "vahşet"i, "şok edici ve iğrenç" bulduğu bildirildi.
Suriye raporu şok edici ve iğrenç!
05 Haziran 2013 / 08:13 Güncelleme: 05 Haziran 2013 / 13:16

BM Genel Sekreteri Sözcüsü Martin Nesirky, basın brifinginde, BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu'nun raporunu değerlendirdi.

Nesirky, komisyonun Suriye'de kimyasal maddelerin silah olarak kullanıldığına inanmak için mantıklı nedenler bulunduğu sonucuna vardığını belirterek, Suriye'deki "gaddarlığın" yeni bir seviyeye ulaştığını kaydetti.

Raporda savaş suçu ve insanlığa karşı işlenen suçların Suriye'de hergün yaşanan bir gerçek haline geldiğinin tespit edildiğini dile getiren Nesirky, Genel Sekreter'in, Ake Sellström liderliğinde oluşturduğu inceleme heyetinin Suriye'de inceleme yapmasının hayati önemde olduğunu belirtti.

Genel Sekreter'in Araştırma Komisyonu'nun raporunu incelediğini ve raporda belgelenen "vahşet"i, "şok edici ve iğrenç" bulduğunu anlatan Nesirky, Ban'ın bugün Cenevre'de soruna siyasi çözüm bulma amacıyla düzenlenecek üçlü toplantıda ilerleme görmek istediğini söyledi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler