YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye ordusu pazar yerini vurdu: 10 ölü!
Halep'ye muhaliflerin kontrolünde bulunan Sahur semtindeki pazar yerine Suriye ordusunun uçakları tarafından saldırı düzenlendi. Bombardımanın ardından 10 sivil hayatını kaybederken, 30 kişi de yaralandı.
Suriye ordusu pazar yerini vurdu: 10 ölü!
24 Nisan 2016 / 15:55 Güncelleme: 24 Nisan 2016 / 17:29

AA muhabirinin Halep'te sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, orduya ait bir savaş uçağının Halep'in doğusundaki muhaliflerin kontrolünde olan Sahur semtindeki pazar yerine saldırdı.

Bombardımanın ardından çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 10 sivilin hayatını kaybettiği, 30 kişinin de yaralandığı ifade edilirken yaralıların ambulanslarla bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığı dile getirildi.

foto-367.jpg

Saldırı bölgesinde büyük maddi hasarın meydana geldiğini aktaran yetkililer, savaş uçaklarının kentin farklı bölgelerine de saldırdığını iletti. 

Rus savaş uçağı, dün, kentin Tarik el Bab semtine düzenlediği hava saldırısında 12 kişi hayatını yitirmiş, 22 kişi de yaralanmıştı.

Esed güçleri daha önce Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgelere Scud füzesiyle, ardından helikopterlerden atılan varil ve vakum bombalarıyla kente saldırmış, saldırılar nedeniyle yüz binlerce sivil evlerini terk ederek güvenli bölgeye göç etmek zorunda kaldı.

Kent merkezinde rejimin yoğun hava saldırıları sebebiyle birçok semte kimse kalmazken rejim yönetim karşıtlarının olduğu bölgelere elektrik ve su vermiyor. Hava bombardımanı nedeniyle kent içindeki yollar ise kullanmaz halde olduğu ifade ediliyor.

Son dönemlerde Rus ve rejime ait savaş uçakları Halep'te halkın toplu olarak bulunduğu yerlerle pazar yerlerine saldırıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler