YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye-Irak sınırında gerçekleşen olayda 9 kişi ha
Suriye-Irak sınırında gerçekleşen olayda 9 kişi ha
Suriye-Irak sınırında gerçekleşen olayda 9 kişi ha
27 Ekim 2008 / 08:01 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Amerikan helikopterlerinin Suriye'nin Irak sınırındaki kasabada inşaat halindeki bir binayı bombaladığı, olayda 8 kişinin öldüğü bildirildi.


Suriye'nin özel El Dünya televizyonu, Amerikan helikopterlerinin Irak sınırı yakınındaki Ebu Kemal bölgesinde bir kasabayı bombaladığını duyurdu ancak bombardımanın zamanına ilişkin bilgi vermedi.


Televizyonun haberinde, helikopterlerin bir binada çalışan işçi grubunu hedef aldığı ve ölenlerin tümünün sivil olduğu belirtildi.


Bu arada, Suriyeli bir yetkilinin ABD helikopterlerinin saldırısını doğruladığı ve olayda 8 kişinin öldüğünü söylediği belirtildi.


Suriye resmi haber ajansı SANA, 4 Amerikan helikopterinin Ebu Kemal'de yapım aşamasındaki bir sivil binayı bombaladığını ve 8 kişinin öldüğünü aktardı.


Devlet televizyonunda yayınlanan haberde ise bombardıman sırasında Amerikan askerlerinin binaya girdikleri ifade edildi.


SURİYE, AMERİKA VE IRAK'I PROTESTO ETTİ


Suriye Hükümeti, Amerikan askerlerinin Irak sınırındaki kasabada bir binayı bombalamasının ardından ABD ve Iraklı diplomatları bakanlığa çağırdı.


Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye Dışişleri Bakanlığının, Şam'daki ABD ve Irak Maslahatgüzarlarını bakanlığa çağırarak protesto ve kınama mesajını ilettiğini kaydetti.


Suriye Dışişleri Bakan yardımcısının, diplomatlara "Suriye'nin, bu ciddi saldırıyı kınadığı ve protesto mesajını ilettiği" kaydedildi.


Amerikan helikopterleri, Suriye'nin Irak sınırı yakınındaki Ebu Kemal'de bir binayı bombalamış, saldırıda 8 sivilin öldüğü bildirilmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler