YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sunexpress, İran pazarına girdi
Sunexpress, İran pazarına girdi
17 Mart 2016 16:23
Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, İran’da yaptığı anlaşmalar sonucu İranlı turistlerin ilk kafilesini Antalya’ya getirdi.

SunExpress,Tahran’dan Antalya’ya, İzmir’e ve İstanbul’a turist taşıyacak. Uçuşlarını charter yapacak olan SunExpress, yaz boyunca karşılıklı olarak İran’dan Türkiye’ye 300 sefer düzenleyecek. İran’ın başkenti Tahran’dan Antalya, İzmir ve İstanbul’a gelecek olan İranlı turistlerin ilk kafilesi 17 Mart Perşembe günü SunExpress uçuşuyla Antalya’ya ayak bastı. İki dolu uçakla gelen İranlı turistler SunExpress yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Avrupa’dan Türkiye’ye olan rezervasyonların geçen yılın gerisine düştüğünü belirten Çalışkan, bu çerçevede yeni Pazar arayışlarına girdiklerini belirtti: “Yaz sezonunda son dakikalarla turizmin bir miktar toparlanacağına inanıyoruz. Ancak, biz yine de yeni pazar arayışları içerisindeyiz. Geçtiğimiz haftalarda İran uçuşları için anlaşmalarımızı yaptık. 

Bu doğrultuda da bugün İran’dan gelen ilk kafileyi karşıladık. Yeni Pazar arayışlarımız içerisinde İran ilk adım, Kuveyt’ten turist getirmek üzere görüşmelerimiz sürüyor. Yakın zamanda bu görüşmeler sonlandırıp, Kuveyt’ten de turist getireceğiz.”

Anlaşma ile ilgili bilgi veren Çalışkan, “Yaptığımız anlaşma doğrultusunda, bu yaz, Nevruz ile beraber, Tahran’dan Antalya’ya, İzmir’e ve İstanbul’a turist taşıyacağız. Şu anda bu uçuşlarımız full charter, ama uçuşların başarısına bağlı olarak tarifeli uçuşlara da başlayacağız. Bu yaz karşılıklı olarak 300’ün üzerinde uçuş gerçekleştireceğiz” dedi. 


İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler