YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suçunu 35 yıl sonra Facebook’ta itiraf etti
Suçunu 35 yıl sonra Facebook’ta itiraf etti
03 Aralık 2013 15:59
ABD’de yaşayan Michael Goodman, 35 yıl önce otobüs pasosunu çaldığı kişiden Facebook üzerinden özür diledi.

Goodman, 1978 yılında New York kentindeki Doğal Tarih Müzesi’nin önünde Claude Soffel’ın pasosunu gasp etmişti.

Şimdi Hawaii eyaletinde yaşayan 53 yaşındaki Goodman, Facebook haber kaynağında New York’ün ünlü fırınlarından birinin kapanacağı ile ilgili bir habere göz atarken, habere yorum yapanlar arasında Soffel’in de olduğunu fark etti.

Goodman, Soffel’in yorumunun altına şunları yazdı:

“Belki bunu hatırlamazsın. Çok uzun bir zaman önce, bir öğleden sonra, Doğal Tarih Müzesinin merdivenlerinde bir olay oldu. Senin adını hayatım boyunca unutmadım ve şimdi bu haberi okurken sana rastladım. Nihayet senden özür dileyebiliyorum. O gün başına gelenler için çok özür dilerim. Keşke olmasaydı.”

Halen New York’ta yaşayan Claude Soffel ise, yoruma cevap vererek özrü kabul ettiğini belirtti.

Soffel, şunları yazdı:

“Görülüyor ki, şimdi daha da ‘büyüdün’. Ben de senin adını hatırlıyorum. Kendini değiştirebilen, kendisi, ailesi ve insanlık için ileriye doğru bir adım atan herkes, benim gözümde kahramandır. Artık ikimiz de olanları geride bırakabiliriz.”

Amerikan medyasına konuşan Goodman, Soffel’in pasosunu, “arkadaşlarını etkilemek” için çaldığını söyledi. “Yanına gittim ve pasosunu istedim. O sırada polisler geldi ve beni tutukladı” diyen Goodman, üç hafta kamu hizmeti cezasına çarptırıldığını fakat Soffel’dan özür dileme imkanı bulamadığını belirtti.”

Goodman, “sırtından büyük bir yük kalktığını ve kendini çok mutlu hissettiğini” ifade etti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler