YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sübyancılar, kızları hedef yapıyor
Sübyancılar, kızları hedef yapıyor
Sübyancılar, kızları hedef yapıyor
03 Nisan 2008 / 09:08 Güncelleme: 03 Nisan 2008 / 00:00

İngiltere'de yayınlanan bir raporda internet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook'u kullanan milyonlarca genç kızın risk altında olduğu öne sürüldü.

En popüler sosyal buluşma ağı hakkında bir rapor hazırlayan İngiliz Tüketiciyi Koruma Organizasyonu, “Sübyancılar, buradaki açık fotoğraflı kızları hedef yapıyor” uyarısında bulundu

İngiliz The Daily Mail gazetesi, internet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook’un milyonlarca genç kızı risk altına soktuğunu savundu. İngiltere’de yayınlanan raporun sonuçlarına göre, yüzde 25’in üzerinde 8-11 yaşındaki çocuklar yaş sınırına aldırmaksızın kişisel detaylarını Facebook ortamında milyonlarca kişiyle paylaşıyor. Çocuların ciddi şekilde risk altında olduğu Watchdog Ofcom (Tüketiciyi Koruma Organizasyonu) tarafından yayımlanan rapor sonunda ortaya çıktı. Daily Mail’in haberine göre, birçok genç kız sayfaya koyduları açık saçık fotoğraflarıyla kendilerini riske sokuyor.

Aileler sorumlu tutulsun

14 yaşındaki kızların bile göğüsleri açık fotoğraflarını internette sergilediklerini yazan gazete, aile ve çocukların kendilerini bekleyen tehlikelerden habersiz olduğunu yazdı. Watchdog Ofcom’un İngiltere’de şok etkisi yaratan raporuna göre, genç kızların sergiledikleri bu açık görüntüleri ile kendilerini sübyancıların hedefi haline getirdikleri yazdı. Rapor, milyonlarca ailenin, Facebook ve Myspace gibi sosyal ağ oluşturmak için kullanılan sitelerin çocukları içine düşürdüğü tehlikeden habersiz olduğu gerçeğini ortaya koydu ve bu konuda durdumduymaz olan ailelerin sorumlu tutulması gerektiğini yazdı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler