YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Steinmeier'den Türkiye-AB anlaşmasına destek
Steinmeier'den Türkiye-AB anlaşmasına destek
28 Mart 2016 18:56
Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Türkiye ile AB arasında yapılan anlaşmaya destek vererek, anlaşmanın olmaması halinde Yunanistan ve Makedonya sınırında hayatta kalma mücadelesi veren insanların sayısının 100 bini bulabileceğini vurguladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'den AB ile Türkiye arasında sığınmacılar üzerine varılan anlaşmaya destek geldi. 

Steinmeier merkezi Essen'de bulunan Funke Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, AB ile Türkiye arasında sığınmacılar üzerinde varılan anlaşmanın olmaması halinde Yunanistan ve Makedonya sınırında hayatta kalma mücadelesi veren insanların sayısının 100 bini bulabileceğini vurguladı.

Steinmeier, "AB ile Türkiye arasında sığınmacı paketi anlaşması olmasaydı Yunanistan ile Makedonya sınırında pislik ve çamur içinde hayatta kalma mücadelesi veren insanların sayısı 100 bin olurdu" dedi.

Türkiye'nin coğrafi konumu nedeniyle merkezi bir partner olduğuna işaret eden Steinmeier, ''Bunu iyi bulursunuz ya da bulmazsınız sorumluluk sahibi bir politikaya sahip olmak dikkate alınması gereken bir olgudur'' diye konuştu.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler