YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son rakam açıklandı....
Son rakam açıklandı....
27 Ağustos 2011 13:44
Hatay'dan eve dönüşler başladı. Türkiye'ye sığınan Suriyeli sayısı her geçen gün düşüyor. Bir ara 15 bini aşmıştı rakam ancak Başkanlığın açıkladığı son rakam rakam Suriye'ye dönüşlerin arttığını kanıtlar nitelikte...

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bugüne kadar Türkiye'ye gelen Suriyelilerin sayısının 16 bin 757, dönüş yapan Suriyelilerin sayısının 9 bin 955, bugün itibariyle Türkiye'deki Suriyeli sayısının da 6 bin 802 olduğunu bildirdi.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinde yer alan bilgi notunda, Türkiye sınırının hemen ötesinde bulunan yaklaşık bin 200 Suriyeliye de günlük kumanya dağıtıldı.

Bilgi notunda, 26–27 Ağustos'ta 56 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşının kendi istekleriyle ülkelerine döndüğü, 32 kişinin ise Türkiye'ye giriş yaptığı ifade edildi.

Bugüne kadar Türkiye'ye gelen Suriyelilerin sayısının 16 bin 757, dönüş yapan Suriyeli sayısının 9 bin 955, bugün itibariyle Türkiye'deki Suriyeli sayısının da 6 bin 802 olduğu bildirilen notta, 24'ü refakatçi, 44'ü hasta ve yaralı olmak üzere toplam 68 kişinin hastanede bulunduğu kaydedildi.

Suriye Arap Cumhuriyeti'nden Türkiye'ye yönelik nüfus hareketlerine ilişkin olarak Başkanlığın koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşlarca çadırkentlerde barınma, yiyecek, sağlık, güvenlik, sosyal aktivite, eğitim, ibadet, tercümanlık, haberleşme ve diğer hizmetlerin verildiği belirtilen bilgi notunda, çadırkentte kalan Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarına günlük olarak 3 öğün sıcak yemek verilmeye devam edildiği ifade edildi. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler