YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son düelloya dış politika damgasını vuracak
ABD seçimlerine sayılı günler kala Başkan Barack Obama ve Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney, bugün son kez televizyonda açık oturuma çıkacak.
Son düelloya dış politika damgasını vuracak
22 Ekim 2012 / 11:34 Güncelleme: 22 Ekim 2012 / 11:40

Obama ve Romney, ekranları başındaki on milyonlarca Amerikalı seçmenin önünde bu sefer dış politika alanında kozlarını paylaşacak.

CBS televizyonundan Bob Schieffer'in moderatörlüğünü yapacağı 90 dakikalık münazarada iki adaya, Amerika'nın dünyadaki rolü, Afganistan'daki savaş, İsrail ve İran, Ortadoğu'daki değişim süreci, terörizm ve Çin'in yükselişi şeklindeki 6 başlıkta sorular yöneltilecek.

Florida eyaletinin Boca Raton kentindeki Lynn Üniversitesi'nde yapılacak münazara, adaylar açısından büyük kitleler üzerinde olumlu izlenim bırakmaları için son fırsat olması bakımından önem taşıyor.

Bu yılki seçim kampanyası döneminde yapılan münazaraların seçim yarışında ülkenin siyasi tarihinde belki de hiç görülmedik şekilde doğrudan etkili olduğu gözönüne alınırsa, bugünkü münazaranın adaylar için yaşamsal öneme sahip olduğu düşünülebilir.

Son münazaranın ardından, adayların önünde iki hafta gibi kısa bir süre olacak. Yani seçimin kaderini değiştirmek için artık manevra yapacak zaman kalmayacak. Bugünkü münazarada yapılacak bir gaf ya da söylenecek yanlış bir söz, telafisi mümkün olmayan yaralara yol açabilir. Romney ve Obama bu açıdan büyük bir baskı altında olacak. aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler